עיצוב בית פרטי

עיצוב בית פרטי

לא משנה אם אתם מתכננים לבצע בניה קלה למגורים או שאתם בונים בית פרטי בבניה מסורתית, עיצוב בית פרטי חייב להיעשות בצורה קפדנית.

ישנם מספר דגשים שחייבים להתקיים בכדי שתוכלו לעצב את הבית שלכם בצורה מושלמת.

מעל הכל חובה לשים דגש רב מעבר לעיצוב לפרקטיקה ונוחות שימוש.

חשוב להבין שעיצוב לא יכול לבוא על חשבון נוחות, או על חשבון דברים אחרים, בית צריך קודם כל להתאים לצרכים האישים שלכם, רק לאחר מכן לנסות ולמצוא פתרונות מעוצבים ומתקדמים בכדי לשלב עיצוב ונוחות גם יחד.

טיפים לעיצוב בית פרטי

  • זרימה ישירה עם השטח והסביבה : עיצוב של פרטי מתחיל בראיה הוליסטית, כלומר להסתכל על כלל השטח לרבות השטח הסביבתי מחוץ לכותלי הבית. הזרימה הישירה צריכה להיות גם בין העיצוב הפנימי של הבית וגם בשטח המדשאה והגינה החיצוני. זה כולל גם הוספה של אדניות למרפסת החיצונית הקיימת בשטח, או התקנה של אדניות מעוצבות גם על הגדר, הכל במטרה ליצור אפשקט סביבתי מושלם שמתאים לכל שטח הבית.
  • התאמה לתקציב : אל תשכחו שכל מה שאתם עושים בשלבים הראשונים של עיצוב הבית צריך לשרת אתכם לעוד שנים רבות קדימה. לכן, את התקציב תקצו בצורה כזאת שתתחשב במשך הזמן בו תהנו מכל ההשקעה שלכם. מכאן כי רבים נוטים לחשוב שתקציב גבוה מידי הוא לא הגיוני, אך בראיה לשנים רבות קדימה, תקציבים גבוהים הופכים להיות זניחים ביחס להשקעה שתידרש בהמשך לשינוי העיצוב.
  • לשדר יוקרה : אחד הדברים שכולם אוהבים שזה מגיע לנושא של עיצוב בית פרטי הוא לשדר יוקרה, היום ניתן לעשות זאת בקלות, כל מה שאתם צריכים הוא רק לשים לב למסכים ומוצרי החשמל הקיימים בבית. יוקרה מתחילה במסך טלויזיה מיוחד וגדול. היום מסכי הטלויזה הגדולים ביותר ניתן לרכוש בכמה אלפי שקלים בודדים והם בהחלט יכולים להוות חלק מעיצוב הבית שלכם.
  • רהיטים מתאימים : עיצוב הוא גם ריהוט, רגע אחד לפני שאתם נכנסים לחנות הרהיטים הקרובה אליכם, נסו להיכנס לכמה אתרים ולראות רהיטים מעוצבים, קבלו השראה ורעיונות מכמה תמונות שאתם רואים באינטרנט.
  • שימוש בטכנולוגיה : הטכנולוגיה של היום מאפשרת לכם לראות איך בדיוק יראה הבית שלכם באמצעות תוכנות מחשב מתקדמות. כל אדריכל עובד עם כאלו תוכנות ובפגישה אחת כל מה שאתם צריכים לעשות זה למסור לו ולדבר איתו על הצרכים שלכם, על העיצוב שאתם רוצים לקבל והוא כבר ידאג להציג לכם תוכנית מלאה לבית פרטי מעוצב בצורה מושלמת.

לסיכום

בדיוק כמו שיש שלבים לבניה קלה, ככה יש גם שלבים לעיצוב בית פרטי. השלב הראשון, הוא השלב שבו אתם מחליטים על עיצוב לבית, בשלב השני מחליטים מה התקציב שאתם יכולים לעמוד בו, בשלב השלישי מקבלים רעיונות לסגנון העיצוב שבחרתם ולסיום בשלב הרביעי והאחרון אתם נפגשים עם אדריכל שידאג לבנות לכם תוכנית וילווה אתכם בכל התהליך.