חומרי איטום לבנייה קלה

בניה קלה היא אופציה נהדרת עבור מי שמעוניינים לבנות מבנה זה או אחר. מדובר על שיטה שבניגוד לדעה הרווחת מאפיינת בניה של מבנים רבים מסוגים שונים והיא מתאימה למקרים רבים. אין ספק כי בניה קלה היא בניה שיש לה גם חסרונות. מדובר על מבנים שבדרך כלל דורשים תחזוקה גבוהה יותר וכל שינוי שמעוניינים לערוך במבנה צריך לעבור דרך אנשי מקצוע המכירים את התחום באופן נקודתי. 

למי שלא מכירים את הנושא לעומק נזכיר כי בניה קלה זו טכניקה שמרכיבה את הבית באמצעות חלקים המגיעים שלמים מהמפעל. אותם החלקים, שעברו תהליך ארוך של בקרת איכות, נבנים בתוך זמן קצר בשטח על ידי צוות מקצועי. כך שהתהליך אורך פרק זמן קצר מאוד של יום יומיים עד לסיום העבודה. 

הנושא של חומרי אטום המיועדים לבנייה קלה הוא נושא רחב שדורש מאיתנו קודם כל להבין מה האתגרים שהבניה הקלה מציבה בפנינו. 

איך מיוצרים החלקים שמרכיבים מבנה עשוי בניה קלה

בניה קלה מבוססת על חלקים שהבסיס שלהם הוא עץ או פלדה. את השילדה עוטפים בחומרים נוספים שתפקידם לאפשר את הגימור של המשטח וכמובן את הבידוד של המבנה שיווצר בהמשך. בין אם מדובר על פאנלים מבודדים ובין אם מדובר על יצירה של קירות רב שכבתיים המלאים בחומרים שתפקידם בסופו של דבר ליצור את הבידוד הזה. 

כאשר אנחנו מדברים על חומרי איטום לבניה אנחנו לא מדברים על החומרים שמאפשרים את הבידוד של קיר זה או אחר, אנחנו מדברים למעשה על החומרים שמאפשרים לנו לסגור את הרווחים הקטנים בין הקירות, אלו שמאפשרים לנו לאטום את הגג בצורה הטובה ביותר כדי שהמבנה לא יהיה חשוף לטפטוף של מים וכן הלאה. 

אלו חומרים יכולים לאפשר לנו איטום מוצלח בבנייה קלה

מטבע הדברים כאשר מדובר על בניה קלה אנחנו צריכים להשתמש בחומרים שונים מאלו שאנחנו משתמשים בהם במקרים אחרים. זה נכון שיש הרבה משיקים אבל יש מקרים בהם אנחנו ממש נראה חומרים שיתאימו ויתנו את המענה הטוב ביותר בענף הבניה עבור מבנים שלא עשויים בניה קלה, החומרים הנפוצים הם זפת, יריעות ביטונומית וכן הלאה. אלו כמובן לא מתאימים במקרה שלנו וכך אנחנו נדרשים למצוא חלופה איכותית. 

בין היתר, החומרים הנפוצים עבור איטום מוצלח בבניה קלה אלו יריעות PVC, חומרים פוליאוריטנים, חומר הלבנה אקרילי, צבע מבודד ומשחות ביטונמיות. 

חשוב לבחור חומרים איכותיים 

כמו במקרים אחרים בענף הבניה, כמו למשל שמדובר על עבודות בסיסיות כמו סגירת מרפסת כך גם במקרה הזה. בחירה של חומרים איכותיים היא לא המלצה היא החובה שלכם. כאשר אתם בוחרים חומרים איכותיים אתם מבטיחים כי כל מי שיתגורר במבנה בו אתם חיים יהנה מהתוצאה. בין אם משום שהחומר בו בחרתם בסופו של דבר אכן נותן את המענה לו אתם מצפים ובין אם משום שהחומר, כאשר הוא חומר איכותי וטוב שעבר את המסלול הנדרש של בקרת איכות, הוא חומר שלא מזיק לדיירים ולא עלול לפגוע בבריאות שלהם לטווח הארוך.

Call Now Button