התקנת חימום תת רצפתי למבנים בבניה קלה

בניה קלה הפכה בשנים האחרונות לטכניקה יעילה ושימושית לבניה מהירה של מבנים איכותיים. מה שבעבר נחשב לבניה בצורה לא איכותית, היום מקבל מקום של כבוד באופציות העומדות לרשותם של אלו המעוניינים לבנות בית או מוסד ציבורי. כך או אחרת, כאשר אנחנו יוצאים לדרך במטרה לבנות מבנה בבניה קלה, אנחנו תמיד צריכים לחשוב על כך שהמבנה עליו אנחנו טורחים היום יהיה מבנה שעתיד לשרת אותנו גם בעתיד. מכאן אנחנו צריכים לחשוב על הפתרונות המתקדמים שיהפכו את הבית שלנו לכזה שימלא את הצרכים שלנו בצורה הטובה ביותר גם בעוד שנים קדימה. התקנת מערכת חימום תת רצפתי הוא אחד מהדברים שכדאי לכם לחשוב עליו מראש. 

למה בכלל ללכת על חימום תת ריצפתי?

מדינת ישראל היא מדינה חמה, על כך אנחנו ממש לא צריכים להכביר במילים, כל מי שחי בארץ הזו מכיר את התופעה האמורה היטב. לעובדה הזו יש שתי משמעויות שנוגעות לנושא בו אנחנו עוסקים כעת. המשמעות הראשונה של העובדה הזו היא שבימים הקרים, במרבית הבתים בישראל אין פתרונות חימום טובים דיים. זה מתחיל בשימוש במזגנים שמייבשים את האוויר והשימוש בהם יקר ונגמר ברדיאטורים שונים שמזיקים למערכת החשמל, עלולים להיות מסוכנים לא פעם והם בדרך כלל לא נותנים מענה אפקטיבי אמיתי לקרה שמשתלטת על החלל. חימום תת ריצפתי לעומת זאת, היא טכנולוגיה בה אנחנו מזרימים מים חמים מתחת למרצפות כך שהחום עולה כלפי מעלה ומחמם את הריצפה. החימום העדין משפיע על החלל כולו ומאפשר יצירה של מרחב נעים וחם במידה שווה לפרק זמן ארוך. 

המשמעות הנוספת לכך שמדינת ישראל היא מדינה חמה נוגעת לאופן בו אנחנו יכולים לנצל טכנולוגיה חדשה כדי ליהנות מהפיתרון האולטימטיבי, של חימום תת ריצפתי עבור מבנה שנבנה בבניה קלה. 

התקנה של חימום תת ריצפתי במחירים משתלמים לאורך הזמן 

גם בחורף, בישראל ימים רבים מוארים באור השמש. השימוש באנרגיה סולארית כבר נמצאת במידה מסוימת בשימוש במרבית הבתים בישראל בדמות דודי השמש שהפכו כבר לסימן הזיהוי של קו האופק הישראלי. חימום תת ריצפתי הוא פיתרון מצויין שהמודעות אליו מועטה משום שמדובר על טכנולוגיה שצורכת כמות גדולה של חשמל יקר. אבל יש פיתרון, חיבור של המערכת לחימום תת ריצפתי למערכת המפיקה חשמל באמצעות אנרגיה סולארית, כלומר, אנרגיה המופקת מקרני השמש. כך אפשר ליהנות מכל העולמות בפעם אחת. אפשר לחמם את המבנה בצורה הטובה ביותר, בטכנולוגיה חסכנית שלא גוזלת כסף ולא משפיעה לרעה על הסביבה. המודעות ההולכת וגוברת לפיתרונות של חימום באמצעות מערכות סולאריות, מאפשרות לנו להתקין משאבות חום יעילות במיוחד שמאפשרות לנו לחמם את המים מתחת למרצפות בצורה יעילה ופשוטה וכמובן, חסכונית במיוחד. 

בניה של מבנה בבניה קלה היא הזדמנות לשינוי 

הרבה פעמים החשש מהתקנה של חימום תת ריצפתי במבנים הבנויים בטכנולוגיה של בניה קלה, נוגעת לחשש מכך שבמידה ותיווצר תקלה, משום שהריצפה עשויה חלק אחד מאסיבי, יהיה קשה להגיע לפיתרון הבעיה באופן נקודתי. לכך יש לנו כמה תשובות: 

  1. לא פעם, גם בבניה קלה, בוחרים בעלי הנכס להשתמש במרצפות מסיבות אסתטיות וגם משום שמערכות נוספות מותקנות מתחת למרצפות של הבית ובאמת צריך להשאיר פתח וגישה נוחה לתיקון של אלו בשעת הצורך. 
  2. כאשר מבצעים את ההתקנה נכון, בצורה מקצועית, הסיכוי לתקלות יורד במידה משמעותית. 

אנחנו כאן לכל שאלה נוספת שתעלה לכם בנושא. 

Call Now Button