איך נראה דוח בדק בית? 

מפקח בית יכין דו "ח מפורט המפרט את הביקורת. הדבר ידגיש כל תחום שיש לתקן או לשפר. הקונה יקבל את הדו "ח באופן אלקטרוני. הוא יכלול תמונות שיעזרו בזיהוי תחומים הזקוקים לתיקון. ‏ אתה צריך לבדוק בזהירות את הדו "ח לפני שאתה מציע הצעה על נכס. אם תבחינו באיזשהו תחומים בדו "ח שלא נראים נכונים, סביר יותר שתקבלו חוות דעת נוספת על הנכס. 

יש לבדוק את כל המערכות והתשתיות בבית 

אתה צריך לדווח על תפקוד של כל מערכת אזעקה בבית שלך בדו "ח ביקורת הבית שלך. פקחי הבית אינם נדרשים להפעיל או לבדוק התקנים בעלי זרם יתר, להסיר מכסים מלוחות הפצה ראשיים או להפעיל בקרי בטיחות או שסתומים אוטומטיים. הם אינם נדרשים לבדוק ציוד ספא, הגדרה, או עיצוב. הם לא צריכים להשתמש בכלים כדי להגיע לאזורים האלה. עם זאת, הם עשויים להיות שימושיים לעבודתם. 

כאשר משלימים דו "ח ביקורת בית, חשוב לכלול את המערכות שנצפו ומדוע. על הפקח לשים לב לבריאותם של צמחים, עצים ושיחים בבית. הוא או היא צריכים גם לשים לב למצב של מספר מייצג של חלונות, כולל נוכחות של זכוכית מסוג בטיחות, שלמות של חותמות חלון תרמיות ותכונות אחרות. על המפקח למנות גם את השיטות בהן הוא בוחן את הגג. זה עוזר במיוחד אם אין להם גישה ישירה אליו. 

אם דו "ח ביקורת בית מציין כי התקני השלט רחוק בבית לא מתפקדים, סביר להניח שזה יהיה דגל אדום. הפקחים צריכים לדווח עליהם בפירוט. עליהם גם להשתמש בבקרת משתמש רגילה כדי להעריך את יעילותם. כדי להבטיח ביטחון למי שגר בבית, עליהם גם לדווח על מצב המערכות. חשוב לדווח על תקלות למפקח ולנקוט בפעולות הנדרשות. 

במהלך בדיקה ביתית, הפקחים חייבים להשגיח על מערכות החשמל, כולל מסנני אוויר ודחיית אח. עליהם גם לדווח על נוכחות גלאי עשן. הם חייבים גם להפעיל גלאי עשן אם הם חלק ממערכת מרכזית. בנוסף, על הפקחים לדווח על קיומם של מחממי מים וחומריהם. על המפקחים לדווח גם על נוכחותם של כל התקנים ותכונות אחרים המחוברים למערכת המרכזית. 

דיווח על מערכות ורכיבים במתח נמוך 

דוח בדק בית יכלול פגמים במערכות ורכיבים שונים ויגיד מה צריך תיקון או החלפה. ניתן לכלול בחינות והמלצות נוספות. הבדיקות אינן ממצות ואינן נועדו לקבוע את מצבם או פעולתם של רכיבים הנמצאים מחוץ לפעילות רגילה. בנוסף, מפקח אינו נדרש לדווח על נוכחותם של מזיקים או פריטים קוסמטיים, תת קרקעיים או בלתי ניתנים לניתוח. 

זה בניגוד לחוק פקחי חשמל להכניס גשושים או כלים למערכות חשמל קיימות. הם גם אסורים ממערכות הפעלה שאינן מגיבות לבקרות רגילות. רק לבדוק ולדווח על רכיבים ומערכות של ציוד חשמלי. אל לתצפיות לכלול פירוק מערכות או רכיבים או חסימות נעות, כגון לוחות גישה. בנוסף, אסור להם לפעול או לגשת למכשירים הנשלטים בזמן. 

מפקח בבית צריך לשים לב במיוחד למערכת החשמל בבית. עליהם לבדוק האם ניתן לראות חוטים והאם עצים חוסמים את דרכם. חיווט גלוי צריך להיות מכוסה בבידוד ואין לו מתכת חשופה. לוחות חשמל רבים מוסתרים מתחת לאדמה. פקחי בית לא יכולים לבדוק אותם. מפקח מיומן יצטרך להסיר את לוח החשמל הראשי במקרים אלה. 

מערכות חשמל וצנרת הן עוד מקור סכנה משותף ויש לבדוק על ידי מפקח מוסמך. בעוד שבדיקה חזותית של מכשירים ואביזרים אחרים היא חלק חשוב בדו ”ח ביקורת הבית, דו” ח חד משמעי לא יכול לקבוע במדויק אם מערכת חשמלית בטוחה או לא. דווח על כל אלה לבעל הבית. אולי תוכל להציל את ביתך מתיקונים יקרים. 

למפקח מוסמך יהיה את ההכשרה הדרושה לביצוע הבדיקות האלה. זה כולל הערכה ותחזוקה של מערכות חשמל במתח נמוך, אפילו אלה מתחת למתח קו מתח 120. חשוב גם לציין שמפקח אינו יכול להבחין בין בנייה מקורית לבנייה שלאחר מכן, ואינו יכול לקבוע אם נכס הוא בר-קיימא. יתר על כן, הם לא יכולים להציע ביקורת סביבתית או לעשות ביקורת שלב 1. 

לבסוף, מערכות אספקת מים חייבות להיבדק על ידי מפקח. זה כולל בידוד מוסתר, הפרעות במעגל הקשת וצנרת. בין אם מערכת אספקת המים היא פרטית או ציבורית, על הפקחים לבחון את כל הציוד הדרוש. פקחים יכולים לסרב להיכנס לבתים אם אין מספיק אישור או אם יש מים עומדים או פסולת בעלי חיים. 

דיווח על חיווט ורכיבים 

מפקח חייב לבדוק מתח נמוך ומערכות בידוד של מוליכים חשמליים ולדווח על הפרעות בלתי נגישות או נראות לעין במעגל הפיקוח על הבית. כמו כן, על פקחי החשמל לבחון ולדווח על מספר אביזרים, תאורה ומכשירי חשמל ביתיים. במקרים מסוימים על הפקחים להסיר לוחות כיסוי להחלפה כדי להגיע לרכיבים אלה. 

על המפקח להתבונן ולדווח על כל אספקת המים הפנימית, פסולת ומערכות האוורור, כמו גם על צינורות וחיווט נלווה אחרים. יש לתאר גם את ציוד חימום המים ואת מקור האנרגיה. על המפקח גם לקבוע אם אספקת המים היא פרטית או ציבורית. הוא גם צריך לדווח על כל צנרת שקשורה לדוד המים. חשוב גם לדווח על רכבים חשמליים ועל מוליכי מעגלים. 

בדו "ח ביקורת הבית, על המפקח לרשום את כל המרכיבים הנראים של מערכת, כולל מצבה ומעמדה. בנוסף, על המפקח לצפות בארובות ובפתחי אוורור, כבאים ומכשירי דלק מוצקים. על הפקחים לבחון גם את מצב החלונות, כולל אלה שאינם בשימוש. הפקחים צריכים גם לשים לב אם לחלונות יש אטימה תרמית או זכוכית בטיחות. המפקח גם חייב לדווח על כל נזק או תקלות לזכוכית. 

בתור מפקח בבית, תצטרך לשים לב היטב לקירות, לתקרות ולרצפות של הבניין. תצטרך גם לבדוק דלתות סערה, גינון, מערכות השקיה, כמו גם כל יחידות מגורים אחרות. פקחים צריכים לבדוק תשתיות מחתרתיות ורצועות קבורות. על הפקחים לבחון גם את היסודות, הגג והקירות. 

בדו "ח ביקורת הבית, יש צורך לכלול מידע בנוגע לתוחלת החיים של מערכות ורכיבים חיווט. על המפקח לשים לב לסיבת הבעיה, הזמן שייקח לתקן אותה, והאם התיקונים תואמים לתקנות ולמנהגי בנייה תקינים. המפקח חייב להידרש במיוחד כדי לבדוק פריטים מותקנים באופן קבוע. זה חיוני כי המערכות האלה רגישות לבעיות. 

Call Now Button