איטום גג בניה קלה

איטום גג בניה קלה

איטום גג בניה קלה הוא תהליך שונה מאשר איטום גגות בטון.

הסיבה לכך היא לא רק החומרים מהם בנוי המבנה שאלו הם חומרי בניה קלה מתקדמים, אלא כי חומרי האיטום צריכים להיות עמידים ולהיצמד לחומרים מהם בנוי המבנה.

בעוד שרוב חומרי איטום גג המצויים היום מיועדים בעיקר לאיטום מבנים מבטון, חומרי איטום המיועדים למבנים הבנוים מחומרי בניה קלה הם פחות נפוצים ופחות קיים אליהם ביקוש.

אבל עם התפתחות הטכנולוגיה בניה קלה הופכת נפוצה הרבה יותר וחומרי האיטום הרבים הקיימים היום מאפשרים איטום לכל סוגי המבנים.

גג קל הוא סוג של גג שמיועד להתקנה על גבי מבנה ללא צורך בתמיכה מבנית כלשהי.

גג קל עשוי בדרך כלל ממתכת וניתן להתקין אותו מעל מבנה קיים או על גבי מבנה קיים. הגג בדרך כלל קל יותר מגגות מסורתיים מכיוון שהוא אינו חייב לשאת את משקל מבנה הבניין. זה מאפשר לו לנוע ביתר קלות וגמישות, מה שעוזר במניעת דליפות.

גגות קלים מצופים בדרך כלל בחומר איטום כמו צבע, פולימר או איטום.

איטום גג גג קל נעשה על ידי שימוש בממברנה אטומה לגג ובעלת ניקוז רציף. הממברנה חייבת להיות חדירת אדים נמוכה, כלומר היא צריכה לאפשר לאדי מים לברוח אך לא למים נוזליים.

הממברנה חייבת להיות חדירת אדים נמוכה, כלומר היא צריכה לאפשר לאדי מים לברוח אך לא למים נוזליים. חומר האיטום חייב להיות גם עמיד, מסוגל לעמוד בתנאי מזג אוויר קשים ולהחזיק שנים רבות מבלי לדלוף.

על מנת לאטום גג, אתה צריך להשתמש בקרום קל משקל. יש ליישם את הממברנה הזו בין הגג למבנה הבניין.

טכניקת האיטום מכונה יישום ממברנה. מדובר במריחת שכבה דקה של חומר עמידה, גמישה וקלה ליישום.

באופן כללי, זה נעשה על ידי ריסוס הממברנה על משטח הגג ולאחר מכן החלקה עם רולר או מברשת. ניתן לעשות זאת ידנית גם על ידי הברשה על החומר עם מברשת או מגב.

מהם החומרים הטובים ביותר לאיטום גגות?

אנשים רבים אינם מודעים לסוגי החומרים השונים בהם ניתן להשתמש לאיטום גגות. חלק מחומרים אלה כוללים רעפי אספלט, אריחים ומתכת. אבל יש גם אפשרויות אחרות שבעלי בתים צריכים לשקול.

ישנם סוגים רבים ושונים של חומרים שניתן להשתמש בהם לאיטום גגות. חלקם כוללים רעפי אספלט, אריחים ומתכת. ישנן גם אפשרויות אחרות כמו ציפוי גג ממברנה וציפוי גגות אספלט מגומי שבעלי בתים צריכים לשקול אם הם רוצים להפוך את הגגות שלהם אטומים למים.

איטום גג הוא תהליך המגן על הגג מפני מים, רוח ושלג. ישנם חומרים רבים בהם ניתן להשתמש לצורך איטום גגות. חלק מחומרים אלה כוללים מתכת, פלסטיק וגומי. מאמר זה דן בפירוט בחומרים הטובים ביותר לאיטום גגות.

החומרים הטובים ביותר לאיטום גגות:

מַתֶכֶת:

– זה חזק ועמיד.

– קל להתקין על גגות עם עיקולים או משטחים לא סדירים.

– יש לו עמידות גבוהה בפני חלודה וקורוזיה.

פלסטיק:

– הוא קל משקל וגמיש אך עדיין יכול לעמוד בתנאי מזג אוויר קשים כמו גשם או שלג ללא נזק.

– זה לא משחית בקלות כמו מתכת אבל הוא עדיין יכול להחליד אם הוא נחשף ללחות לאורך תקופה ארוכה

על מנת לאטום גג, חשוב שהחומר המשמש לגג יהיה מתאים. ישנם גורמים רבים שיש לקחת בחשבון בעת בחירת החומר הטוב ביותר עבור הגג שלך.

כל הגורמים הללו באים לידי ביטוי כאשר בוחנים את החומרים הטובים ביותר לאיטום גגות. כך למשל, איטום גג באמצעות רעפי אספלט אינו מומלץ מכיוון שאורך החיים שלו יהיה קצר יותר מחומרים אחרים.

Call Now Button